1 urodziny Stowarzyszenia!

Czy widzicie to co ja? Zbliża się ważna data: 12 października. Tego dnia, ale zeszłego roku, grupa prawie 30 miłośników Żuław spotkała się w Nowym Dworze Gdańskim i założyła Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”! 

logo przezrocze

Z jednej strony można powiedzieć: szybko czas leci, ale z drugiej strony mam wrażenie, że to było TAK BARDZO DAWNO! Dlaczego? Bo przez ten rok Stowarzyszenie działało intensywnie i dalej ma pełno energii :).

grupowe bez logo

Fot. Ruszaj w Drogę

Odbyliśmy kilka wycieczek w ramach cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Paulina Skrodzka prowadziła cykl spotkań z dziećmi pt. „Ekorebelia w Nowym Stawie”, Sekcja Sportowa reprezentowała SKŻ w zawodach, Sekcja Kulinarna raczyła nas i naszych gości przepysznymi smakowitościami. Hucznie powitaliśmy wiosnę symbolicznie topiąc marzannę, przybliżając dzieciom tradycje wiosenne. Uczyliśmy się pleść wiklinę, wracając do tradycji Ostaszewa. W miniony weekend Justyna Pałka zrealizowała swój projekt „Z muzyką przez Żuławy (zjechali Dje z całej Polski, były koncerty, tańce z ogniem i cała masa innych atrakcji). Do tego wszystkiego wygraliśmy konkurs „Ulubiony region”. Obecnie szykujemy ostatnią w tym roku wycieczkę, a także jesteśmy w trakcie konkursu „Żuławy-mozaika wielu kultur”.

A! I nie zapominajmy, że przy każdej wycieczce organizujemy zbiórkę karmy dla przytuliska dla zwierząt w Nowym Dworze Gdańskim.

To tak w ogromnym skrócie. Jeśli działania Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy” interesują Was – zajrzyjcie na naszą stronę: http://www.kochamyzulawy.pl


Relacja z „I urodzin SKŻ” dostępna na stronie Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”.
Kliknij: tutaj.

Reklamy

2 thoughts on “1 urodziny Stowarzyszenia!

  1. Pingback: Podsumowanie roku 2014 |

  2. Pingback: 3 lata na karku |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s