Akcja: Ruszaj Na Żuławy

Zapraszam do archiwalnej już, pierwszej blogerskiej akcji, która nie znalazła się na blogu, ale właśnie nadrobiłam ten brak 😉
Razem z Kasią i Maćkiem Marczewskimi z Ruszaj w Drogę! udaliśmy się na pięciodniowe zwiedzanie Żuław (podzielone na dwa weekendy). Akcja miała miejsce w sierpniu 2017 roku.

Fot. Ruszaj w Drogę!

Zwiedzanie trwało cały dzień, aż do zmierzchu. Odwiedziliśmy miejsca, w których Kasia i Maciek jeszcze nie byli (a już nie raz zawitali na Żuławy – także z KŻ). Gdzie byliśmy? W domach podcieniowych i innych pięknych żuławskich chatach i obiektach gospodarczych, w zabytkowych kościołach, na starej mennonickiej nekropolii, w małym lokalnym muzeum i w skansenie.
Podziwialiśmy żuławski krajobraz, stare wiatraki i żuławskie rzeki.

Rozmawialiśmy z właścicielami zabytkowych domów, pasjonatami Żuław, miłośnikami staroci, sołtysami czy rolnikami – praktycznie każdy jest specjalistą w innej dziedzinie, więc te rozmowy były bardzo wartościowe i szalenie ciekawe! Wisienką na torcie było spotkanie z przedwojenną autochtonką. Dzięki tym rozmowom mogliśmy spojrzeć na Żuławy z wielu perspektyw.

Akcja była na bieżąco relacjonowana w mediach społecznościowych. Warto nadmienić, że blogerzy kręcili krótkie filmiki, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony miłośników podróży po Polsce.

Zaglądaliśmy do prywatnych przestrzeni (tylko za zgodą oczywiście) – dlatego też nie publikuję wszystkich zdjęć.

Zachęcam do odwiedzin Ruszaj w Drogę! na Facebooku i Instagramie.

Album ze zdjęciami dostępny na Facebooku:
1 weekend: kliknij
2 weekend: kliknij

Spotkanie z Aleksandrą Paprot-Wielopolską


ZOBACZ TAKŻE:

Gospodyni na Żuławach
Pana na Żuławach wszyscy znają. Teraz pora na Gospodynię na Żuławach – a konkretnie czasopismo „Gospodyni”, które liczy już sobie 60 lat istnienia!
Moim zadaniem było opowiedzenie o Żuławach, o Stowarzyszeniu „Kochamy Żuławy” oraz o blogu. Nie byłabym jednak sobą, jeśli nie zaproponowałabym „żywej lekcji” w terenie ;). I tak oto zabrałam Ewelinę Cisłak i Piotra Walichnowskiego w krótką podróż po Żuławach, przedstawiając im, przede wszystkim, sylwetki kilku Żuławianek.
kliknij tutaj: link

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s